Hľadáte voľné chaty na prenájom v Nízkych Tatrách? kliknite tu a vyberte si chatu za nejlepšiu cenu

ubytovanie na silvestra


ubytovanie na silvestra

Prenájom chaty v Nízkych Tatrách

Nízke Tatry sa rozprestierajú na území stredného Slovenska a patria medzi najviac navštevované lokality našej republiky. Niet divu, veď tu nájdete nespočetne veľa možností, ako relaxovať. Máte radi turistiku, vodu alebo lyžovanie? Potom sú Nízke Tatry práve práve pre Vás. Chaty na prenájom tu nie sú výnimkou, skôr pravidlom, nájdete ich prakticky v každej dedine, vlastne hocikde, kde len prstom ukážete. Nízke Tatry ako pohorie majú obrovskú dĺžku, až 80km! Počul som o ľuďoch, ktorí robia hrebeňovku Donovaly -> Kráľova hoľa za niekoľko dní, no týchto ľudí nikto nikdy na verejnosti nevidel. Samozrejme si robím srandu a možné to je, určite Vám odporúčam podobné dobrodružstvo. Po ceste sa nachádza dostatok útulní a ak by ste na ne náhodou nenatrafili, zoberte si so sebou spacák a niečo na zahriatie.

V zime sa vám určite vyplatí prenájom chaty, je už jedno či sa rozhodnete pre východnú alebo západnú oblasť, zážitkov budete mať isto na rozdávanie. V lete to tiež nie je na zahodenie, turistiku môžete spojiť aj s kúpaním sa a bicyklovaním + ďalšími činnosťami, ktoré sa v zime vykonávajú dosť obtiažne. Odporúčame Vám výstup na najvyšší vrch Nízkych Tatier - Ďumbier (2043 m.n.m.), ktorý som zdolal už neraz a ak Vám vyjde pekné počasie, naskytne sa Vám nádherný pohľad na severnú časť Nízkych Tatier a na malebne dedinky v ich údolí. A ak ste naozaj celý rok poslúchali, tak sa Vám pred očami budú vztyčovať Vysoko-Tatranské masívy, no to musíte mať skutočne šťastný deň, aby Dr. Jozef Iľko ohlásil dobrú viditeľnosť. No ten pohľad stojí za to. Ja vlastne ani neviem, prečo sú pomenované Nízke Tatry, keď je to druhé najvyššie pohorie na Slovensku! Iste, v porovnaní s Vysokými Tatrami sú o niečo menšie, ale aj tak mi to nejde do hlavy.

Nájdete tu tiež malebnú dedinku Čierny Balog, v ktorej sa nachádza Čiernohronská železnička, v lete na ňu určite choďte! Stojí to za tie peniaze, a nezabudnite so sebou zobrať aj Vaše deti. A čo by to bol za výlet, keby ste šli na otočku? Treba si prenajať chatu niekde v okolí, do ktorej si nanosíte dreva, pekne zakúrite a budete sa hrať spoločenské hry ako rodina. Okrem iného sa na Čiernom Balogu konajú každoročne preteky do vrchu, na ktorých nesmie chýbať ani Ivan Gašparovič. Tie Vám tiež odporúčam a môžete to rovno skĺbiť so železničkou.

Keď sa rozhodnete pre turistiku, nezabudnite si dať pozor na medveďov a tiež na fialové ústa. Kto by si predsa nedal po ceste tie fajné plody prírody? Veď ich jedia aj medvede, tak prečo by sme nemohli my? Priznám sa, že aj ja sa napasiem, keď mám možnosť, no vlastne tým kradneme potravu medveďom, a tie keby nás videli, určite by nás za to nepochválili.